بنر بالا – فارسی

مشاوره آنلاین خرید ملک در ترکیه | ثبت شرکت در ترکیه | اخذ اقامت و شهروندی ترکیه | از طریق واتساپ و تلگرام | 8939 288 552 0090 |

سرخط خبرها

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه , سرمایه گذاری در ترکیه و دریافت پاسپورت ترکیه و اخذ شهروندی مادام العمر کشور ترکیه برای شهروندان خارجی دارای شرایط و قوانین خاصی میباشد.

سرمایه گذاری و خرید و فروش در زمینه املاک و مستغلات در ترکیه توجه بیشتر سرمایه گذاران کشورهای خارجی را به خود جلب می کند. زیرا سرمایه گذاران از مزایای ارائه شده بسیاری در کشور ترکیه برخوردار میشوند.

شما می توانید با خرید املاک در ترکیه را به جهت دریافت شهروندی ترکیه و هم برای استفاده از فرصت های این کشور به عنوان یک خارجی ارزیابی کنید.

مجموعه ما شرکت تام تورکی TAMTURKEY متشکل از وکلای مجرب ترک , مشاورین متخصص , با تجربه در زمینه املاک و مستغلات کشور ترکیه و آشنا به دانش روز , شما را در تمام مراحل همراهی خواهند کرد.

برای انتخاب خانه و ملک مدنظر خود حتما با مشاورین مجرب در تماس باشید

مشاوره تخصصی و صحیح در انتخاب و حتی مراحل اخذ شهروندی تاثیر بسزایی دارد و نمی توان آن را نادیده گرفت

مشاوره تخصصی از طریق واتساپ https://wa.me/905522888939

سؤالات بسیاری به ذهن افرادی که متقاضی خرید املاک و مستغلات و سرمایه گذاری در ترکیه هستند خطور می کند. در این محتوا قصد داریم به تفصیل به سؤالات مهم پاسخ داده و راهنمای کاملی را به شما ارائه دهیم تا با کسب اطلاعات کافی در این زمینه بتوانید بهترین و مناسبترین انتخاب را انجام دهید. لطفا در ادامه همراه ما باشید.

در این مطلب که توسط کارشناس و مشاور خرید و فروش  املاک و مستغلات در ترکیه آماده شده, بطور کامل مواردی چون : خرید ملک در ترکیه , خرید ملک در ترکیه برای خارجی ها , مزایای خرید ملک در ترکیه , خرید ملک در ترکیه برای اقامت , خدمات شرکت TAMTURKEY در زمینه املاک و … را توضیح و بررسی خواهیم کرد.

buying property in turkey for citizenship

عناوین اصلی مطلب :

– شرایط خرید ملک در ترکیه

– دلایل سرمایه گذاری در ترکیه

– خرید ملک در ترکیه برای خارجی ها

– مدارک لازم برای خرید ملک در ترکیه

– شرایط فروش ملک در کشور ترکیه

– خطرات خرید ملک در ترکیه

– مزایای خرید ملک در ترکیه

– خرید ملک در ترکیه برای اقامت و شهروندی ترکیه

– خدمات ما برای خرید املاک و مستغلات در ترکیه

Conditions for buying property in Turkey

قوانین جدید خرید ملک و سرمایه‌گذاری در ترکیه، ارزان‌تر بودن ریت لیر نسبت به دلار، فراهم شدن امکان دسترسی به بازار تجارت جهانی و… موجب شده است که خارجیهای بسیاری سرمایه گذاری در ترکیه را انتخاب کنند.

دولت ترکیه با استفاده از طرح‌های تشویقی مالیات در ترکیه، فراهم کردن تنوع در روش‌های سرمایه‌گذاری و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در ترکیه تا امروز موفق شده است که سرمایه‌گذران زیادی را از اقصی نقاط جهان جذب کند.

طبق قوانین شهروندی ترکیه سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند با خرید ملک در این کشور اقامت دائم ترکیه و شهروندی ترکیه را نیز کسب کنند.

اشخاص می‌توانند با سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک، تابعیت کشور ترکیه را کسب نمایند. برای تحقق این مهم، سرمایه‌گذار باید ملکی به ارزش 400.000 USD (چهارصد هزار دلار) در ترکیه خریداری کند.

شخصی که با خرید ملک اقدام به سرمایه‌گذاری در ترکیه می‌کند، این امکان را می‌یابد که برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود، تابعیت ترکیه دریافت کند. دریافت شهروندی از طریق خرید ملک در ترکیه، مادام‌العمر است و به فرزندان تازه متولد شده شخص خریدار نیز اهدا می‌شود.

از آنجا که کشور ترکیه جزو بهترین کشورها برای اخذ تابعیت دوم می باشد, سرمایه‌گذارها می‌توانند با حفظ تابعیت قبلی خود، تابعیت این کشور را نیز داشته باشند.

مجموعه شرکت تام ترکی TAMTURKEY با هدف ایجاد بستری مناسب و همراهی مشتریان خود در امور خرید و فروش خانه در ترکیه و شروع مسیری جدید برای سکونت یا تجارت در مراحل انتخاب ملک با موقعیت عالی , خرید ملک به قیمت مناسب و انجام درست امور مالی و انتقال سند بنام خریدار بهره گیری از وکلای مجرب ترک, در شهر زیبای استانبول مشغول ارائه خدمات می باشد.

Family and obtaining Turkish citizenship TAMTURKEY

برای دریافت مشاوره از طریق واتساپ روی تصویر کیلیک کنید

Conditions for buying property in Turkey

مراحل خرید ملک در ترکیه :

مراحل سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه و دریافت شهروندی میتواند به سهولت انجام گیرد اما ابتدا باید از مشاور متخصص و وکلای معتبر بهره گرفت و از شرایط قبل از خرید ملک آگاهی پیدا کرد.

نکاتی هست که قبل از شروع پروسه خرید ملک , خریداران باید اطلاع داشته باشند که در ادامه مطلب به برخی از آنها اشاره میکنیم.

برای اینکه بتوانید از طریق خرید ملک شهروندی ترکیه را کسب کنید، باید شرایط خرید ملک در ترکیه را بدانید و به‌ هنگام خرید، برخی از الزامات را رعایت کنید.

طبق قوانین جدید از تاریخ 01/01/2023 شرایط خرید و تغییرات در خرید ملک و سرمایه گذاری به شرح زیر میباشد.

خریداران ملک در قبال خرید ملک به ارزش 400 هزار دلار و پرداخت وجه آن از طریق بانک و دریافت برگه Döviz Alım Belgesi برای یک خانه میتوانند شهروندی دریافت کنند.

طبق این قانون خریداران نمیتوانند بیش از یک ملک برای شهروندی خریداری کنند و ارزش ملک باید 400 هزار دلار باشد و حتی به ملکهایی که مبالغ بیشتر از 400 هزار دلار هستند فقط یک شهروندی داده خواهد شد.

خریداران خارجی از تاریخ 25/01/2023 در صورتی که از مالکان شهروند ترک یا پروژه هایی که سازنده و مالک آن شهروند ترک میباشد ملک خریداری کنند میتوانند اقدام به شروع پروسه دریافت تابعیت ترکیه نمایند.

طبق آخرین قانون تصویب و اجرا شده ارزش ملکی که خریداری می‌کنید، توسط ارزیاب، هیئت بازرسی و نظارت ملک در ترکیه، حداقل 400000 چهارصد هزار دلار، ارزیابی شده باشد. ارزش ملک به‌هنگام عقد قرارداد حداقل 400 هزار دلار باشد.

طبق این قانون مالیات خرید ملک طبق برگه ارزش ارزیابی شده ملک (اکسپرتیز) از خریدار دریافت خواهد شد یعنی مثل سالهای قبل ارزش ملک و قیمتی که در سند خونه تاپو نوشته میشه باید یکسان و مالیات آن به دولت پرداخت گردد.

خریداران و سرمایه گذاران ، موظف به نگهداری ملک خریداری شده حداقل به مدت ۳ سال میباشند و این تعهد به‌صورت یک بند در سند مالکیت و یا در قرارداد فروش محضری ثبت می‌شود.

خریدار ملک تا 3 سال طبق قانون نمیتواند اقدام به فروش ملک خود نماید در غیر اینصورت حق شهروندی ابطال و سلب خواهد شد.

مبلغ خرید ملک حتما از طریق حساب بانکی خریدار به حساب بانکی فروشنده انتقال یابد و در صورتی که ملک برای شهروندی خریداری شده است باید از طریق تبدیل ارز خارجی ( دلار , یورو , پوند و … ) توسط بانک تراکنش پرداخت انجام گردد.

گواهی خرید ملک باید توسط  ایمار IMAR سازمان شهرسازی ترکیه تأیید شود.

پروژه ها

مزیت خرید ملک در کشور ترکیه :

ازجمله مزایای خرید ملک در ترکیه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

امنیت اجتماعی و امکانات رفاهی معقول و سرمایه گذاری اتباع کشورهای قدرتمند در ترکیه را بارزترین مزیت خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه دانست.

خریداران و سرمایه گذاران می‌توانند پاسپورت این کشور را دریافت کنید و از ارزش پاسپورت کشور ترکیه در دنیا بهر‌ه مند شوند.

افرادی که تابعیت ترکیه را از طریق خرید خانه یا سرمایه‌گذاری به ‌دست می‌آورند، حقوقی برابر با یک شهروند ترکیه‌ دارند.

خریداران علاوه بر حفظ تابعیت فعلی کشورشان , شرایط بهره‌ مندی از وضعیت تابعیت دوگانه در کشور ترکیه برای آنها وجود دارد.

افراد خانواده و فرزندان زیر ۱۸ سال فرد خریدار ملک یا سرمایه‌ گذار تابعیت ترکیه را دریافت مینمایند.

امکان ثبت نام جهت تحصیل در بهترین دانشگاه‌های ترکیه و بین المللی و بهره‌ مندی از امکانات آموزشی این کشور برای همه افرادی که شهروندی ترکیه را دریافت کردند وجود خواهد داشت.

بهره ‌مندی از بیمه سلامتی اجتماعی در ترکیه و بازنشستگی در ترکیه و خدمات درمانی رایگان ترکیه برای خریداران و سرمایه گذارانی که شهروندی ترکیه را اخذ کرده اند.

خریداران و سرمایه‌گذاران میتوانند با ارائه وکالت به وکلای شرکت, برای دریافت تابعیت ترکیه اقدام نمایند و نیازی نیست توانایی صحبت کردن به زبان ترکی را داشته باشند.

متقاضیان برای درخواست شهروندی ترکیه نیازی به اقامت و سکونت در ترکیه ندارند. حتی اگر در خارج از کشور باشند، با وکالت‌نامه‌ای که به وکیل شرکت می‌دهند، می‌توانند برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام نمایند.

برای سرمایه‌گذاران و خریداران خارجی که شهروند ترکیه شده اند مسافرت به بیش از 120 کشور دنیا به آسانی محیا خواهد بود.

امکان فروش ملک بعد از 3 سال به شهروندان خارجی و ترکیه برای همه خریداران ملک در ترکیه وجود دارد.

عموما باید بدانید که احراز شرایط مالکیت قانونی در ترکیه، کلیدی محسوب می شود که با آن می توانید بدون هیچ نوع محدودیتی از حق خرید ملک در کشور برخوردار شوید.

موقیت استراژیک کشور ترکیه از نظر جغرافیایی و قرار گرفتن ترکیه در بین قاره اروپا و آسیا و نزدیک بودن به منطقه حساس و مهم خاورمیانه اهمیت ترکیه را نشان میدهد.

موقیت جغرافیایی ترکیه سبب شده تا این کشور به شاهراه مهم و بزرگ برای کشورهای همسایه و حتی کشورهای دیگر جهان تبدیل شود و از این رو سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار برای ورود به بازار تجارت جهانی از طریق کشور ترکیه برای بسیاری از کشورها و شهروندان خارجی نقش مهمی را دارد.

باتوجه به اینکه برخی کشورها با مسئله جنگ داخلی و تحریم های شدید بین المللی روبرو هستند لذا خرید املاک و مستغلات در ترکیه و دریافت شهروندی ترکیه برای شهروندان خارجی یک راهکار اساسی برای حفظ امنیت جانی خانواده و امنیت سرمایه خریداران ملک و مهاجرین به ترکیه میباشد.

مخصوصا کشورهایی که در حال شرایط جنگی قراردارند و یا کشورهایی که ثبات سیاسی و امنیت جامعه در آنها وجود ندارد سبب افزایش مهاجرت اتباع این کشورها به ترکیه گردیده است.

به طور کلی، قوانین املاک و مستغلات در ترکیه به تمام ملیت ها و شهروندان خارجی این اجازه را داده است که در ترکیه صاحب خانه و یا ملک شوند؛ البته در این میان تعداد معدودی کشور مستثنی هستند، مانند شهروندان کوبا، کره شمالی، سوریه، ارمنستان، قبرس و برخی از کشورهای همسایه همچون یونانی ها که نمی توانند هیچ نوع ملکی را در مناطق مرزی کشور خریداری کنند.

Advantages of buying property in Turkey

جهت ارسال پیام از طریق واتساپ برروی تصویر کلیک کنید

خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت ترکیه و شهروندی ترکیه

قوانین خرید املاک و مستغلات و دریافت شهروندی یا اقامت در کشور ترکیه در سالهای گذشته دستخوش خیلی از تغییرات گردیده است و اتباع خارجی با تغییر در شرایط و قوانین خرید املاک و مستغلات به دلیل عدم آگاهی با مشکلاتی روبرو می گردند.

با توجه به قوانین شهروندی و خرید ملک در ترکیه در سال برای اتباع خارجی ، افراد با خرید خانه و یا مستغلات به ارزش مجموعا 400 هزار دلار می توانند برای خود و خانواده خود اقامت شهروندی مادام العمر ترکیه را بگیرند، بدین صورت که شما با خرید ملک در ترکیه هم سرمایه گذاری سودآوری در بستری امن کرده اید و هم برای خانواده خود آینده جدیدی را خریده اید.

البته این تنها راه ممکن نیست، شما همچنین می توانید با خرید ملک در ترکیه به قیمت بیش از 200 هزار دلار در ترکیه، به مدت یک یا دو سال اقامت ملکی ترکیه برای خود و خانواده خود ( همسر و فرزدند زیر 23 سال) اخذ نمائید که این نوع اقامت قابل تمدید سال به سال میباشد.

نکته قابل ذکر این است که در بین اکثر متقاضیان اقامت ملکی شایع میباشد که با تمدید پنج ساله این اقامت به راحتی می توانید تابعیت دائم ترکیه را اخذ کنید،!!! در قوانین اداره مهاجرت کشور ترکیه همچین قانونی وجود ندارد و در واقع قانون من درآوردی خیلی از مشاورین ناآگاه و یا سایر افراد میباشد.

Documents required to buy property in Turkey

مدارک مورد نیاز جهت خرید ملک در ترکیه :

سند ملک خریداری شده (تاپو TAPU) و تمامی اطلاعات اعم از محل قرارگیری ملک، آدرس آن، مختصات زمین و تاییدیه سازمان ثبت اسناد در مورد احراض صحیح بودن مالکیت ملک
مدارک مالک فعلی و خریدار اعم از کارت کیملیک (KIMLIK)، پاسپورت و شناسنامنه با ارائه ترجمه رسمی به زبان ترکی
از سال 2022 برگه Döviz Alım Belgesi اضافه شد
برگه اکسپرتیز قیمت تایید شده توسط واحد ارزیاب ملک
پرداخت مالیات و عوارض شهرداری و سایر هزینه های دولتی برای خرید ملک
دو قطعه عکس ۶*۴ از فروشنده و خریدار
دو نفر شاهد عادل برای انجام معامله در نوتر ( NOTER )
حضور وکیل طرفین، اصل و کپی وکالت‌نامه همراه با ترجمه رسمی و تاییدیه
حضور مترجم رسمی و قسم خورده در نوتر ( NOTER )

مدارک مورد نیاز جهت اخذ حق شهروندی ترکیه
 • شناسنامه (برگه تولد) ترجمه رسمی تایید سفارت کشور متقاضی (این موارد توسط سفارت کشور متقاضی در ترکیه انجام خواهد شد)
  ترجمه سند ازدواج با تاییدیه سفارت
 • اصل پاسپورت ها و شناسنامه ها و سند ازدواج
 • 6 قطعه عکس برای هر نفر
 • فیش واریزی به حساب شرکت سازنده بصورت مستقیم ( منظور همان مبلغ سرمایه گذاری می باشد)
 • سند ملک به مبلغ 400 هزار دلار
 • وکالتنامه کاری به وکیل ترک جهت اقدام
 • برگه کارشناسی ارزش ملک
Obtaining citizenship through the purchase of property in Turkey

مدت زمان دریافت شهروندی ترکیه

مراحل بدین شرح است :

 • عقد قرارداد با وکیل
 • سه الی چهار هفته بعد تاییدیه اخذ می‌شود.
 • یک ماه بعد کارت اقامت سرمایه گذاری اخذ می گردد.
 • مدت زمان دریافت شهروندی بین 2 ماه الی 9 ماه می‌ باشد.
 • پس از این مراحل کارت شهروندی و پاسپورت به آدرس اعلام شده شما ارسال خواهد شد
 • وکلای مجرب مجموعه تام ترکی TAMTURKEY بعد از خرید ملک تمام مراحل قانونی و اداری را جهت اخذ شهروندی کشور ترکیه برای مشتریان انجام خواهند داد.

افرادی که تمایل به خرید ملک در ترکیه دارند باید تابعیت یکی از کشورهای مجاز به خرید اراضی را دارا باشند. اتباع اکثر کشورها جزو افراد مجاز به خرید ملک در ترکیه هستند.

مالک یا وکیل قانونی او باید درخواست خود را مبنی بر ارائه اقدامات مقدماتی انتقال سند ملک و انجام امور اداری پیش از انجام معامله و عقد هرگونه قرارداد به وزارتخانه مربوطه ارائه دهد. در صورت عدم ارائه درخواست در زمان تعیین شده انتقال سند و عقد قرارداد نیز با تاخیر مواجه خواهد شد.

Obtaining residence by buying a property in Turkey

جهت ارسال پیام از طریق واتساپ برروی تصویر کلیک کنید

در سال 2024 ، دولت ترکیه بسته‌ای از تصمیمات را اتخاذ کرد، که در آن ذکر شده است که فرد خارجی که مایل به اخذ اقامت ملکی در ترکیه با خرید ملک است باید اقدام به خرید ملکی به ارزش 200 هزار دلار در ترکیه نماید.

افراد خارجی که در ترکیه ملک به ارزش 200 هزار دلار خریداری می کنند می توانند مجوز اقامت کوتاه مدت 1 یا 2 ساله کشور ترکیه را دریافت کنند به شرط آن که در دوره های معینی تمدید شود ، آنها همچنین حق دریافت اجازه اقامت برای خانواده های خود را دارند.

با استفاده از این اجازه اقامت ملکی ، فرزندان اتباع خارجی می توانند در ترکیه تحصیل کنند. پیدا کردن شغل برای اتباع خارجی که دارای اجازه اقامت در ترکیه هستند به مراتب راحت تر می باشد ،گرفتن مجوز کار از طریق شرکت های قانونی در ترکیه نیز برای این افراد آسان می باشد.

تغییرات قانون اقامت ملکی ترکیه با خرید 200 هزار دلار

طبق قانون جدید در اداره مهاجرت ترکیه, در شهرهای بزرگ مانند استانبول، ازمیر و آنتالیا اگر سرمایه‌گذار به قصد دریافت اقامت در ترکیه اقدام به خریدار ملک کند، ملک خریداری شده باید دارای ارزش بالای 200 هزار دلار باشد.

هم‌چنین اگر در شهرهای کوچک اقدام به خرید ملک برای دریافت اقامت کند ارزش ملک باید حداقل 200 هزار دلار باشد. در غیر این صورت چنان‌چه ارزش ملک خریداری شده کمتر از مبلغ ذکر شده باشد، سرمایه‌گذار باید پلن اقامتی ارائه دهد و از همان مسیری که اقامت توریستی اخذ می‌شود، اقدام به دریافت اقامت کند. این مسیر البته دشواری‌های خاص خود را دارد. با مشاورین ما قبل از خرید ملک در تماس باشید تا مناطق غیرممنوع استانبول برای خرید خانه با قیمت مناسب را به شما معرفی کنیم.

WHATSAPP : https://wa.me/905522888939

Receive 2022 short-term residence permit
obtaining residence buy property in Turkey

استانبول

با توجه به تجربه چندین ساله ما در شرکت تام تورکی ، می توان استانبول را در صدر بهترین گزینه ها برای خرید ملک در ترکیه دانست؛ زیرا این شهر از ارزش تمدنی – فرهنگی والایی برخوردار بوده و اهمیت توریستی – سرمایه گذاری بالایی دارد.

در صورت تمایل برای خرید ملک در استانبول، طیف وسیعی از گزینه ها و انواع املاک و مستغلات، با منظره دریا، یا در مرکز شهر یا نزدیک به مهم ترین جاذبه های توریستیتاریخی و یا پارک ها و جنگل های مالامال از انواع گل ها و گیاهان، فرا روی شماست.

در شهر استانبول، چرخه اقتصاد و توسعه هیچ گاه از حرکت باز نمی ایستد و همیشه سرمایه گذاری های ملکی را به سمت جلو سوق داده است.

آنتالیا

با تبدیل شدن آنتالیا به اولین مقصد گردشگران خارجی (به ویژه اروپایی ها و روسی ها) این شهر آوازه ای جهانی پیدا کرد که دلیل آن هم در درجه اول به آب های گرم آن در سواحل دریای مدیترانه باز می گردد.

مشخصه بارز آنتالیا طبیعت شگفت انگیز و سواحل جادویی و زیبای آن هستند. املاک و مستغلات این استان همواره بازدهی و سودهای قابل قبولی برای سرمایه گذاران به ارمغان آورده است؛ زیرا همیشه به ویژه طی موسم گردشگری پذیرای طیف وسیعی از توریست بوده و خواهد بود. تمام این مزایا بسیاری از سرمایه گذاران و توریست ها را به خرید ملک در این استان واداشته تا در مجاورت با جاذبه های گردشگری مهم آن دمی بیارامند و زندگی لذتبخشی را تجربه کنند.

ازمیر

ازمیر دارای بیش از 3000 سال سابقه شهری ثبت شده و تا 8500 سال سابقه به عنوان سکونتگاه انسانی از دوره نوسنگی است.

براساس نتایج شاخص جهانی قیمت مسکن در سال 2021 ، تهیه شده توسط شرکت مستقر در انگلستان ، ازمیر شهری بود که بیشترین افزایش قیمت مسکن را در بین 150 شهر جهان داشت. با توجه به آخرین تغییرات قیمت یکساله در ازمیر ، که اخیراً با پروژه های تحول شهری تجدید شده است ، قیمت مسکن 33.9 درصد افزایش یافته است.

بندر ازمیر از نظر حمل و نقل بار، بندر اصلی ترکیه برای صادرات است و منطقه آزاد آن، یک سرمایه گذاری مشترک ترکیه و آمریکا که در سال 1990 تأسیس شد، پیشرو در بین 20 بندر ترکیه است.

آیا خرید ملک در ترکیه ایده خوبی است؟

املاک ترکیه با سرمایه گذاری های بلندمدت و کوتاه مدت و همچنین شانس خرید برای اجاره و فروش مجدد، نرخ بازگشت سرمایه خوبی را ارائه می دهد. املاک و مستغلات در ترکیه سالانه ارزش خوبی به دست می آورند و این مزیت کسب سود خوب در هنگام فروش مجدد را به همراه دارد. آپارتمان های خرید به اجاره نیز در ترکیه بازده خوبی دارند.

Is it a good idea to buy a property in Turkey?

Turkish properties offer a good return on investment rates with long-term and short-term investments as well as buy-to-let and resale chances. Real estate in Turkey gains good value yearly and this brings the advantage of making a good profit when reselling. Buy-to-let apartments also bring good returns in Turkey.

آیا خارجی ها می توانند در ترکیه ملک بخرند؟

خارجی ها می توانند زمین و ملک را در ترکیه به نام خود خریداری کنند، مشروط بر اینکه املاک در شهرها واقع شده باشند (یعنی باید شهرداری در منطقه ای که ملک در آن است وجود داشته باشد و ملک باید در محدوده آن شهرداری یا محله واقع شود)، نه در شهرها. روستاها یا مناطق روستایی و خارج از

Can foreigners buy property in Turkey?
Foreigners may purchase land and property in Turkey in their own names provided that properties are located in towns (i.e. there must be municipality in the area where the property is and the property must be situated within the boundaries of that municipality or borough), not in villages or rural areas and outside of …

آیا خرید ملک در ترکیه خطرناک است؟

ریسک پایین – سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه به دلیل اقتصاد قوی این کشور دارای یک عامل کم ریسک است. این یک خبر عالی برای سرمایه‌گذارانی است که می‌خواهند سرمایه‌گذاری بلندمدتی برای تولید درآمد پایدار و قابل پیش‌بینی انجام دهند.

Is buying property in Turkey risky?
Low Risk – Real estate investment in Turkey has a low-risk factor due to the country’s strong economy. This is excellent news for investors who want to make a long-term investment to generate stable and predictable income.

آیا خرید خانه در ترکیه هوشمندانه است؟

ایده آل برای سرمایه گذاری بلند مدت

خریداران املاک و مستغلات در ترکیه نسبت به خریداران در قبرس یا اسپانیا که قیمت ملک قبلاً سر به فلک کشیده است، مزیت بیشتری دارند. با حداقل نگهداری و نگهداری سالانه، اموال به خوبی نگهداری شده در ترکیه می تواند بازدهی طولانی مدت داشته باشد.

Is it smart to buy a house in Turkey?
Ideal for Long Term Investment

Real estate buyers in Turkey have the added advantage over those in Cyprus or Spain, where property prices have already skyrocketed. With minimal annual maintenance and upkeep, well-maintained property in Turkey can bring a massive return on long-term

آیا خارجی ها در ترکیه مالیات املاک می پردازند؟

طبق قانون املاک و مستغلات، هر محل سکونت، محل کار یا زمین در داخل مرزهای ترکیه مشمول مالیات بر املاک و مستغلات است. مالیات دهنده مالک است. بنابراین از نظر مالیات و املاک ترکیه، خارجیانی که در ترکیه ملک خریداری می کنند ملزم به پرداخت مالیات بر املاک هستند.

Do foreigners pay property taxes in Turkey?
According to real estate law, any residence, workplace, or land within the borders of Turkey is subject to real estate tax. The taxpayer is the owner. Therefore, in terms of tax and Turkish real estate, foreigners who buy real estate in Turkey are required to pay real estate tax.

آیا در ترکیه باید مالیات بر املاک بپردازید؟

هنگام خرید ملک، هنگام دریافت سند مالکیت یا “TAPU” ملزم به پرداخت مالیات بر دارایی ترکیه هستید. این معمولاً با نرخ 4٪ از قیمت خرید است. در بیشتر شرایط به نصف تقسیم می شود تا خریدار و فروشنده هر کدام 2 درصد بپردازند.

Do you have to pay property tax in Turkey?
When you buy property, you are required to pay Turkey property taxes when you receive a title deed, or “TAPU”. This usually comes at a rate of 4% of the purchase price. In most circumstances, it is split in half so that the buyer and seller each pay 2%.

آیا در صورت خرید خانه می توانم اقامت ترکیه را دریافت کنم؟

اقامت شهروندی ترکیه از طریق خرید خانه شامل خرید ملک به ارزش بیش از 400000 دلار آمریکا هست و اقامت ملکی از طریق خرید ملک به ارزش 200 هزار دلار ، اجازه اقامت به مدت یک یا دو سال معتبر است و پس از آن تا مدت 5 سال قابل تمدید می شود.

چه چیزی برای سرمایه گذاری در ترکیه بهتر است؟

بهترین فرصت های سرمایه گذاری در ترکیه در سال 2023 چیست؟

سرمایه گذاری املاک و مستغلات. …
سرمایه گذاری گردشگری …
سرمایه گذاری تجاری …
سرمایه گذاری کشاورزی …
سرمایه گذاری صنعتی

What is best to invest in Turkey?
What are the best investment opportunities in Turkey in 2023 ?

Real estate investment. …
Tourism investment. …
Commercial investment. …
Agricultural investment. …
Industrial investment.

جمع‌بندی و نکات قبل از خرید ملک :

 1. مزایای خرید ملک در ترکیه بیشتر از معایب آن است ولی به هر حال هر اقدامی مزایا و معایب خاص خودش را دارد و خرید ملک در کشور ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست و باید قبل از اقدام به خرید در ترکیه نسبت به خطرات و معایبی که خرید ملک دارد، آگاه شوید و با چشمانی باز، تصمیمی صحیح اتخاذ کنید.
 2. از آنجایی که در سال‌های اخیر خارجی‌های زیادی در ترکیه خانه خریده‌اند، بازار کار و کاسبی کلاهبرداران و شرکت‌های بدون مجوز و غیر معتبر بسیار داغ شده است و متاسفانه شهروندان خارجی بسیاری در دام این کلاهبرداری‌ها و سودجویی‌ها افتاده‌اند و در مورد خرید ملک در ترکیه این نوع کلاهبرداری‌ها بیشتر مشاهده می‌شود، برای این که درگیر چنین مسائلی نشوید باید قبل از هر اقدامی شرکت‌های معتبر در زمینه خرید ملک در ترکیه و یا مهاجرت را شناسایی کنید و با کسب اطلاعات درست و انتخاب شرکت معتبر و متخصص اقدام نمایید.
 3. شرکت تام ترکی TAMTURKEY متشکل از مشاورین متخصص املاک و مستغلات و وکلای مجرب باسابقه در شهر زیبای استانبول شما را از ابتدای شروع پروسه خرید ملک و دریافت شهروندی ترکیه و … همراهی خواهند نمود.

جهت مشاوره لطفا واتساپ پیام ارسال نمایید

ارسال پیام از طریق واتساپ و تلگرام

??? WHATSAPP : https://wa.me/905522888939

برای راهنمایی، با شما تماس می گیریم

  buying property in turkey 2023 for citizenship TAMTURKEY
  Investment by buying property in Turkey

  فوتر فارسی

  تمامی حقوق وب سایت متعلق به تام ترکیه می باشد . خرید ملک در ترکیه ، افتتاح حساب بانکی در ترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه ، شهروندی ترکیه