مشاوره آنلاین خرید ملک در ترکیه | ثبت شرکت در ترکیه | اخذ اقامت و شهروندی ترکیه | از طریق واتساپ و تلگرام | 8939 288 552 0090 |

خرید ملک در ترکیه در سال های گذشته رونق بسیار خوبی داشته است، چرا که دولت کشور ترکیه برای خرید ملک در ترکیه تسهیلات و امکانات جدید و ویژه ای را در نظر گرفته است. و باید بدانید خرید ملک در ترکیه هم یکسری قوانین مختص خود را دارد که شما باید حتما قبل از اقدام به این کار از این شرایط و ضوابط آگاه باشید و همچنین پیشنهاد ما به شما این است که در این مسیر از مشاوره و راهنمایی یک وکیل با تجربه در این زمینه استفاده کنید. در این نوشته این شرایط و ضوابط را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد. همچنین اخذ اقامت ترکیه از راه خرید ملک در ترکیه را نیز توضیح خواهیم داد.

خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت ترکیه

خرید ملک در ترکیه در سال ۲۰۲۰ برای اتباع خارجی سال پنجم خود را سپری می کند، افراد با خرید خانه و یا مستغلات به ارزش مجموعا ۲۵۰ هزار دلار می توانند برای خود و خانواده خود اقامت ترکیه را بگیرند، بدین صورت که شما با خرید ملک در ترکیه هم سرمایه گذاری سودآوری در بستری امن کرده اید و هم برای خانواده خود آینده جدیدی را خریده اید.

البته این تنها راه ممکن نیست، شما همچنین می توانید با خرید ملک در ترکیه با هر قیمتی ، یک سال اقامت ملکی ترکیه برای خود و خانواده خود ( همسر و فرزدند زیر 18 سال) دریافت کنید که این نوع اقامت قابل تمدید سال به سال میباشد .

نکته قابل ذکر این است که در بین اکثر متقاضیان اقامت ملکی شایع میباشد که با تمدید پنج ساله این اقامت به راحتی می توانید تابعیت دائم ترکیه را اخذ کنید،!!! در قوانین اداره مهاجرت کشور ترکیه همچین قانونی وجود ندارد و در واقع قانون من درآوردی خیلی از مشاورین ناآگاه و یا سایر افراد میباشد.

با یک سال اجاره خانه در ترکیه میتوان اقامت توریستی یک ساله دریافت کنید و تا یک سال اجازه زندگی در ترکیه را دارید و در سال دوم باید اقدام به خرید ملک جهت تمدید اقامت و اخذ اقامت ملکی نموده و یا ترکیه را به مقصد افق نامشخص در طی 10 روز ترک نمایید.

افراد خارجی که در ترکیه ملک خریداری می کنند می توانند مجوز اقامت کشور ترکیه را دریافت کنند به شرط آن که در دوره های معینی تمدید شود ، آنها همچنین حق دریافت اجازه اقامت برای خانواده های خود را دارند. با استفاده از این اجازه اقامت ، کودکان خارجی می توانند در ترکیه تحصیل کنند. پیدا کردن شغل برای اتباع خارجی که دارای اجازه اقامت در ترکیه هستند به مراتب راحت تر می باشد ،گرفتن مجوز کار از طریق شرکت های قانونی در ترکیه نیز برای این افراد آسان می باشد.

قوانین خرید خانه در استانبول

راهنمای قوانین خرید ملک در ترکیه توسط وزارت کشور و امور خارجه این کشور تنظیم شده است. در صورتی که هر فرد به زبان انگلیسی یا ترکی مسلط باشد می‌تواند این قوانین را به زبان اصلی مطالعه کند. اما باید توجه داشت این قوانین به عنوان سند رسمی معتبر نیست و تنها جنبه قانونی و قراردادی آن مد نظر است.
طبق تبصره ۳۵ قانون املاک و اراضی که در سال ۲۰۱۲ تصویب شده است، خرید و تملک اراضی برای تمام اتباع خارجی در کشور ترکیه مانعی ندارد. برای کسب هر گونه اطلاعات تکمیلی تماس با کنسولگری و سفارت ترکیه امکان‌پذیر است.
همچنین می‌توان با سازمان ثبت و نقشه‌برداری اراضی در ترکیه تماس گرفت و تمام مشخصات سند و ملک را با ایشان چک کرد. بر اساس این قانون تمام شهروندان خارجی می‌توانند هر نوع ملکی اعم از تجاری، مسکونی یا ویلایی را با کسب استعلام از مراجع مربوطه خریداری نماید.
شهروندان خارجی که اقدام به خرید و ساخت ملک می‌کنند، باید طی دو سال اقدام به شروع ساخت پروژه نمایند. علاوه بر آن نیاز است تا پروژه مربوطه در طی این دو سال به وزارتخانه مربوطه در کشور ترکیه معرفی گردد. پروژه‌های تجاری نیاز به طی کردن مراحل اداری دارد و باید اقدامات لازم پیش از ساخت و انجام پروژه صورت گیرد.

شرایط و محدودیت‌های خرید ملک در ترکیه

هر فرد خارجی می‌تواند تا مرز ۳۰ هکتار از اراضی جمهوری ترکیه را خریداری کند. شهروندان خارجی حق تملک و یا اجاره زمین‌هایی که در مناطق نظامی و امنیتی واقع شده باشد را ندارند. همچنین قرارداد خرید ملک در ترکیه بر اساس شرایط زیر برای ملک‌های مسکونی و تجاری می‌تواند باطل شود:

 • اگر ملک مورد معامله باعث نقض یا شکسته شدن قوانین کشور ترکیه شده باشد.
 • عدم تایید ملک یا معامله از سوی وزارتخانه و ارگان‌های امنیتی باعث لغو قراداد می‌شود.
 • پایان یافتن مهلت قانونی برای شروع پروژه ها می‌تواند موجب باطل شدن مالکیت فرد شود.
 • عدم پایان کار طبق برنامه ارائه شده به وزارتخانه

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه

برای خرید ملک در ترکیه به مدارک زیر نیاز دارید:

 • سند ملک مورد نظر و تمامی اطلاعات اعم از محل قرارگیری ملک، آدرس آن، مختصات زمین و تاییدیه سازمان ثبت اسناد در مورد احراض مالکیت ملک
 • مدارک مالک اعم از کارت ملی، پاسپورت و شناسنامنه با ارائه ترجمه رسمی به زبان ترکی
 • پرداخت عوارض شهرداری برای خرید ملک مورد نظر
 • دو قطعه عکس ۶*۴ از فروشنده و مالک
 • دو نفر شاهد عادل برای انجام معامله
 • حضور وکیل طرفین، اصل و کپی وکالت‌نامه همراه با ترجمه رسمی و تایید وزارت خارجه و دادگستری کشور صادر کننده
 • حضور مترجم همزمان در صورت آشنا نبودن به زبان ترکی

فرآیند خرید خانه در استانبول

افرادی که تمایل به خرید ملک در ترکیه دارند باید تابعیت یکی از کشورهای مجاز به خرید اراضی را دارا باشند. اتباع ایرانی جزو افراد مجاز به خرید ملک در ترکیه هستند.
مالک یا وکیل قانونی او باید درخواست خود را مبنی بر ارائه اقدامات مقدماتی انتقال سند و انجام امور اداری پیش از انجام معامله و عقد هرگونه قرارداد به وزارتخانه مربوطه ارائه دهد. در صورت عدم ارائه درخواست در زمان تعیین شده انتقال سند و عقد قرارداد نیز با تاخیر مواجه خواهد شد.

توصیه‌های لازم برای خرید خانه در استانبول

اقدام به خرید خانه در استانبول امری غیر ممکن نیست. اما نیاز است تا تمام جوانب هنگام معامله در نظر گرفته شود. یکی از مواردی که بهتر است در حین خرید خانه در استانبول رعایت شود، حضور فرد خریدار برای مدت کوتاهی در منطقه مورد نظر است.
از آنجا که بیشتر افراد تمایل به خرید آپارتمان در استانبول و گرفتن اقامت دائم ترکیه دارند، باید به این نکته دقت داشته باشند که حداقل ۵ سال از زندگی خود را باید در آن منطقه بگذرانند. در نتیجه بهتر است پیش از خرید تجارب کافی در مورد زندگی در ترکیه داشته باشند.
پیش از انجام هرگونه معامله‌ای شرایط رفاهی منطقه و دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی باید بررسی شود. برای این کار افراد می‌توانند به جای صرف هزینه برای اقامت کوتاه مدت در هتل‌های آن منطقه، اقدام به اجاره خانه در منطقه مورد نظر کنند و در ۹۰ روز زمان قانونی که برای دارندگان تابعیت ایرانی در نظر گرفته شده تمامی جوانب را بسنجند.

جمع‌بندی

 • یکی از راه‌های گرفتن اقامت در کشور ترکیه سرمایه‌گذاری یا خرید خانه در کشور ترکیه است.
 • بسیاری از شهرهای تفریحی و توریستی در ترکیه، قیمت‌های مناسبی برای خرید خانه ارائه می‌کنند.
 • طبق تبصره ۳۵ قانون املاک و اراضی که در سال ۲۰۱۲ تصویب شده است، خرید و تملک اراضی برای تمام اتباع خارجی در کشور ترکیه مانعی ندارد.
 • هر فرد خارجی می‌تواند تا مرز ۳۰ هکتار از اراضی جمهوری ترکیه را خریداری کند.
 • خرید خانه در استانبول با هدف اجاره دادن آن تنها می‌تواند یک سرمایه‌گذاری موفق باشد.
 • بنا بر قوانین جدید اداره مهاجرت ترکیه، به افرادی که اقدام به اجاره ملک در ترکیه می‌نمایند اقامت تعلق نمی‌گیرد.
 • بر اساس قوانین، پس از دریافت شهروندی از طریق خرید خانه در استانبول تا 3 سال فروش ملک خریداری شده امکان‌پذیر نمیباشد و در یر اینصورت شهروندی شخص باطل خواهد گردید .
 • با خرید خانه یا املاک در ترکیه که ارزشی بالغ بر 250 هزار دلار آمریکا داشته باشد، می‌توان پاسپورت و شهروندی مادام العمر ترکیه را ظرف 1 الی 3 ماه دریافت کرد.
 • وجود مجتمع‌های مسکونی بسیاری که توسط شرکت‌های مختلف اداره می‌شوند باعث شده تا قیمت‌های مناسبی برای خرید خانه در استانبول وجود داشته باشد.

جهت مشاوره رایگان فرم زیر را پرکنید.